Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
137 postów 321 komentarzy

NEWS: Nowy Ekran podejrzany o przestępstwo ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wcześniej czy później można było się tego spodziewać. Zaczął się frontalny atak na nową platformę blogerską.

Do głowy przyszła mi dziś myśl. Ciekawe kiedy do redakcji NE wejdzie policja i przypadkiem znajdzie tam materiały o treściach pornograficznych. Ograny scenariusz prawda ? Obrzucenie błotem nagranie wideo z  czynności funkcjonariuszy no i społeczeństwo bez zastanowienia przekreśla NE.

Zdecydowano się jednak na inny scenariusz. Po wcześniejszej publikacji o tym że na NE pojawiły się zdjęcia strażników miejskich i komentarzu sędziego izby karnej (cytuję): 

jak mówi prof. Jacek Sobczak, sędzia izby karnej Sądu Najwyższego i wykładowca warszawskiej SWPS. Robienie zdjęć funkcjonariuszowi, kiedy pełni swoje obowiązki jest jak najbardziej legalne. - Jeżeli zdjęcie funkcjonariusza który pełni jakąś rolę i fotografia zostanie zamieszczona na stronie internetowej czy w gazecie, musi się z tym pogodzić, taka jest jego rola społeczna - mówi profesor. Nie można jednak zniesławiać ani obrażać funkcjonariuszy. Komentarz nie może wypełniać znamion przestępstwa.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,9437280,_Galeria_Lobuzow____straznikow_miejskich___Obroncy_.html

 

ktoś wpadł na rewelacyjny pomysł by połączyć kwestie zdjęć na NE z mailami które rzekomo otrzymują strażnicy miejscy.

"Wiemy gdzie mieszkacie". "Zawiśniecie na lampach". "Znamy wasze adresy" - maile o takiej treści przychodzą do warszawskiej straży miejskiej po interwencjach przed Pałacem Prezydeckim.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9444934,_Galeria_lobuzow__w_prokuraturze__Straznicy_dostaja.html

I w tym też momencie okazuje się żę to jednak może się okazać przestępstwem lub też obraźliwe komentarze których nie udało mi się znaleźć. Ale przekaz jest jasny:

W naszej ocenie te maile i strona internetowa spełniają warunki podejrzenia popełnienia przestępstwa - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

 

Z mojej strony zatem gratulacje dla całej braci blogerskiej NE. Jak widać projekt wygląda na bardzo niewygodny dla kogoś i bez zawahania zaczyna się kręcić machina której zadaniem jest zduszenie projektu w zarodku.

Z radością śmiem twierdzić że to już się raczej nie uda.

 

p.s. Z niecierpliwością czekam na mecz Lech - Legia 16.04.2011 15:45, jak wspomniał czarny borys szykuje się ciekawa oprawa :)

czarny.nowyekran.net/post/9879,kibole-gowna-nie-czytuja

 

UPDATE: pisząc na szybko umknęło mi co mogło być powodem tego typu akcji:

ze względu na planowane złożenie powiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej dnia 11:04:2011, niniejsza notka zostanie zarchiwizowana i dostarczona prokuraturze w formie wydrukowanej i elektronicznej. Zostanie ona również wyłączona z możliwości odczytu i komentowania przez internet o godzinie 20:00 w niedzielę, 17:04:2011, poniewaź zależy nam na tym,żeby prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie i nie chcemy dawać jej dodatkowych powodów na odmowę wszczęcia dochodzenia.

mustrum.nowyekran.net/post/10258,galeria-lobuzow-update

KOMENTARZE

 • Tak, bo pomidorowa była za słona
  i nie udawaj że tylko pytasz
  bo dosoliłeś nie raz i nie dwa
 • @CzarnaLimuzyna
  a może Limuzyna rozwinąć co ma na myśli ?
 • @pomidorowa
  a co ja mam pisać o fałszystach
  zawsze na poważnie? ;-)
 • Czego można się spodziewać od “Polskiej Prawdy”?
  Kontynuatorzy PRLu będą szukać wszelkich pretekstów do dławienia wolności w Polsce. Od odważnych i świadomych swych celów obywateli zależeć będą dalsze losy naszej Ojczyzny.
 • Kwestią czasu było, kiedy zaczną się represje
  " Drugie w sprawie zdjęć na prawicowym portalu "Nowy Ekran".To tam pojawiła się galeria zdjęć strażników miejskich, którzy brali udział w usunięciu namiotu "Solidarnych 2010" z Krakowskiego Przedmieścia. Galeria opatrzona jest obraźliwymi komentarzami."

  Na lewicowym portalu "gazeta.pl" pod niemal każdą wiadomościa aż roi się od obrażliwych kometarzy, pojawiają sie również zdjęcia i życzenia śmierci - jeżeli GW chce być wiarygodna, powinna złożyć doniesienie na siebie.

  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  * * * * * *
  Zdemoralizowani strażnicy (tu się prosi o inne słowo) w zmowie ze swoimi przełożonymi składają chamską skargę na posła do nadzorcy partyjnej mafii zwanej PO — a Ty piszesz o "postępowaniu wewnętrznym" przeciwko bandziorom ze straży "nadużywających swoich uprawnień i łamiacych prawo" — którzy ciężko pobili niewinnego człowieka...
 • @pomidorowa
  Może się mylę, ale "bez zawachania " pisze się przez samo "h" ;-)
  Poza tym sprawa jest jak najbardziej poważna i uważam, że nadużycia władzy należy piętnować.
 • @zwyczajnie normalny
  Warto zauważyć, że mamy bardzo komfortową sytuację. System III-ej RP broni się tymi samymi metodami, co PRL, mając jednak o wiele bardziej ograniczone pole działania. My natomiast, mamy o wiele szersze możliwości niż opozycja antysystemowa przed 1989-ym rokiem. Skoro znamy schematy działań establisz-mętów, możemy je przewidywać i skutecznie neutralizować. Możemy np. stosować metodę inwersji (odwrócenie argumentacji), bardzo skuteczną w konfrontacji z erystyką. Możemy integrować działania środowisk krytcznych względem systemu. Establisz-męt usilnie zabiega o poparcie polityczne (i nietylko) za granicą. Użytkownicy i autorzy NE żyjący w diasporze, mogą im to skutecznie utrudnić, nagłaśniając w swoich krajach sytuację istniejącą w Polsce. Możliwych strategii jest o wiele więcej, dlatego zachęcam wszystkich, byśmy się nad tym zastanowili i przedstawiali swoje pomysły.
 • x
  Mówiłem, mówiłem, ale kto by tam Torin'a słuchał..
  Mam nadzieję, że uda się procesowo obronić nasze pozycję bez strat własnych i trochę reklamy wycisnąć z podklepaniem wizerunku.

  Sam się zastanawiałem, czy nie złożyć doniesienia na to całe podejrzane towarzystwo i nie zwołać w tym celu konferencji prasowej:)))

  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  Podobno serwer nE jest w Niemczech (u Merkelowej), a nie w USA?
 • @Torin i Bartolini - Dobrze prawicie.
  Rozważyć i jeśli nie ma przeciwwskazań procesowych, to ZŁOŻYĆ doniesienie do prokurwatury o namawianiu do samosądów na forum Gówna.

  CO do całej reszty - kupą mości panowie (znaczy w jedności siła), nie dać się sprowokować i iść jednym frontem - to jest jedna z tych spraw, w któych mimo różnic w poglądach, musimy iść jednym frontem właśnie. Uśmiechać się i z tym uśmiechem twardo egzekwować prawo i prawa obywatelskie a przy okazji robić sobie PR.
 • @carcajou - Jeśli w NIemczech i jeśli nie kto inny a okolice gówna poproszą o zablokowanie, to
  tak jakby był u nas. - Mała to więc pociecha. (W dodatku na "naród" "ślunski" jedziecie - hihi).
 • już nam szyją buty na Czerskiej
  już ciągną za języki i uruchamiają swoje wtyki w korporacji WSI żeby zdobyć cokolwiek na ŁŁ albo R. Oparę.

  będą oskarżenia o rasizm, ksenofobię i fundamentalizm religijny.

  może na razie nie będzie wjazdów na chatę i oskarżeń o handel narkotykami jak próbuje się wkręcać kiboli, ale kto wie - w końcu to ci sami sowieccy terroryści, co przed wojną i w czasie powstania antykomunistycznego, które nieszczęśliwie przegraliśmy...
 • @bez kropki
  Masz rację. Nie wolna się nam dać powalić.
 • @carcajou
  Witam.
  Czołem Carcajou- a mnie się ubzdurało, że na Malediwach jest ten sekar zainstalowany...
  O, widzę, że Torin już na korcie :)
  No to pozdrawiam skromnie
  Państwa z Państwa
  gdzie
  goździk był znakiem "kooltoory"
  a tulipan jest symbolem "terroroux".
  Miłego dnia.
 • zbrodnia i kara
  Szanowni Państwo,

  informowanie o przestępstwie nie jest przestępstwem. Nieinformowanie o przestępstwie jest przestępstwem.

  Nagonka na NE wskazuje, że panie i panowie towarzysze mają pietra.

  To znaczy, że NE spełnia pokładane w nim społeczne nadzieje.

  Pozdrawiam,
 • @Anderson
  Cicho! Bo powiedzą, że my są jeden pod dwoma nickami i się dorobisz. Mnie prędzej, czy później wiadomi sprawcy spalą, chyba nie chcesz podzielić mojego losu?

  Pozdrawiam:)
 • Co ta kobieta rzęzi?
  "W naszej ocenie te maile i strona internetowa spełniają warunki podejrzenia popełnienia przestępstwa - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej."
  Gdyby miały na pyskach wytatuowane numery telefonów komórkowych,
  to mogłaby być to prawda.
  A co to za problem znaleźć nadawcę sms'a?
  Niech szukają wśród znajomych którym rozdali numery swoich telefonów.
 • To już zakrawa na jakąś Czarną Magię (PR)!!!
  A skąd niby blogerzy mieliby mieć prywatne adresy mailowe tych "strażników miejskich", których niby nękają listami????
  Ta "pani rzeczniczka straży miejskiej" (pomnę jej nazwisko) widać skąd czerpie wzorce, co przy morale tychże funkcjonariuszy wcale, ale to wcale nie dziwi.
  Pozdrawiam wszystkich komentatorów- i oby to "bój był ich ostatni!!!".
  AdNovum
 • @all
  Mam dla Was dwie wiadomości pierwsza jest zła druga...gorsza.
  Pierwsza to taka, że wydaje Wam się możliwe wygrać ze ścierwojadami metodami praworządnymi w Państwie bezprawia - jak dla mnie to czysta utopia bez szans na powodzenie.
  Druga wiadomość ta gorsza, to to, że oni już okopują się na pozycjach i zwierają szeregi, a większość z Was odbiera to jako przejaw strachu z ich strony. Jeśli podejmiecie ich grę na ich warunkach to jesteście od razu na przegranej pozycji - załatwią Was...doświadczeniem.
  Pozdrawiam
  Jeszcze Polska nie zginęła!
 • Strasz Miejska
  Straż bufetowej mota się, wpada w panikę i próbuje zastraszyć administrację i blogerów NE prokuraturą przy wsparciu Gówna Prawdy. Dlatego proponuję mówić na nich "Strasz Miejska".

  Doświadczenie mówi, że ten straszy kto się boi.
 • @Płotka
  No niby dobrze kombinujesz ale:

  "że wydaje Wam się możliwe wygrać ze ścierwojadami metodami praworządnymi w Państwie bezprawia "

  To ich inicjatywa/atak i ich wsparcie artyleryjskie/medialno-prawne, będziemy manewrować w przerwach ostrzału i odpowiadać ogniem, aby utrzymać pozycję. Szturmu raczej nie będzie. Chyba się zgodzisz?

  "oni już okopują się na pozycjach i zwierają szeregi"

  Fakt, że ciężej ich będzie stamtąd wydłubać, ale nie czują się już tak pewnie i interior coraz bardziej nasz i innych partyzantów. A checkpointy już wystawili?

  Nie trać wiary, przyjacielu!
  Nasze opcje zostają cały czas w rezerwie, daj szanse harcownikom!:)
 • niech sobie spełniają warunki
  Pani Niżniak mówi, że strona internetowa spełnia warunki podejrzenia popełnienia przestępstwa, myślę, że prawidłowo to ocenia. Istotnie, strona internetowa dokumentuje w niezbity sposób fakty wskazujące na popełnienie przestępstwa przez strażników miejskich. Co do maili, być może pochodzą z tych samych źródeł. Należy pogratulować tym cennym ludziom, którzy dołożyli trudu, aby zgromadzić tę faktografię i opublikowali w NE. Należy dokumentować co się tylko da z działalności naszego "państwa prawa" i jego organów - nie tylko po to, aby stanowiły one opowieść babci dla prawnuków.
 • @Torin
  "To ich inicjatywa/atak i ich wsparcie artyleryjskie/medialno-prawne, będziemy manewrować w przerwach ostrzału i odpowiadać ogniem, aby utrzymać pozycję. Szturmu raczej nie będzie. Chyba się zgodzisz?"

  Obawiam się, że nawet jest już przygotowany, oni doskonale wiedzą , że to nie jest gra o miejsce na liście wyborczej, czy o utrzymanie się na stołku dla wielu z nich to gra o życie - dosłownie. Bo jeśli my ich nie zdążymy załatwić to przy takim rozwoju sytuacji o jakim tu mówimy kacapy to zrobią- nie pozwolą sobie na pozostawianie jakichkolwiek świadków.

  "Fakt, że ciężej ich będzie stamtąd wydłubać, ale nie czują się już tak pewnie i interior coraz bardziej nasz i innych partyzantów. A checkpointy już wystawili?"

  Ale dlaczego zawsze musimy sobie utrudniać zadanie, czy historia wciąż nas niczego nie nauczyła?

  "Nasze opcje zostają cały czas w rezerwie, daj szanse harcownikom!:)"

  Czas harcowników dobiegł końca, teraz tylko ciężka kawaleria, w zwartym szyku z długimi lancami i "Bogurodzicą" na ustach może jeszcze coś zdziałać... inaczej marny nasz los. Skończymy jak dwadzieścia pare tysięcy żołnierzy w 1940 roku. Oni też do końca nie wierzyli co się stanie. Więc jeśli mógłbym decydować o mojej śmierci wolałbym zginąć jak Powstaniec Warszawski niż sowiecki jeniec z całym szacunkiem do pomordowanych w Katyniu, Miednoje i innych.
  Pozdrawiam
  Jeszcze Polska nie zginęła!
 • Pani Niżniak niech spada !
  Na twistery i inne pejs-zbooki - tam szukać najpierw różnych tarasoidów, zwołujących się na uliczne nawalanki, a potem czepiać się blogerów.
  Pani Niżniak zamiast być rzecznikiem SM marsz na ulicę - zapinać rozporki sikającym do zniczy. Ciekawe, że z tego żaden z kapłonów Antypisu nie ma zamiaru SM rozliczyć??? Bo Polska to już taki kraj, w którym służby porządkowe z łapami w kieszeniach przyglądają się chuliganom w akcji i spieszą z pomocą bijącym babcie na ulicach. To jest burdel, a nie służba porządkowa. Czas z nią zrobić porządek !
 • @Płotka
  Luzik!
  Niech szturmują! Pełno chińskich min i produktów przemiany materii władzy, na przedpolu leży, większość z resztą sami tam porozrzucali, żeby się odgrodzić od hołoty.:)
 • @pomidorowa, Lazacy Lazarz, ALL !!
  LUDZIE!

  To jest jakas paranoja..
  w jakim kraju wy zyjecie?
  Straz miejska pobila czlowieka, a to wy macie byc pozwani przez nich do sadu???

  Nie wiecie przypadkiem, czy dziennikarze doniesli do jakiejs miedzynarodowej organizacji w stylu Amnesty International w sprawie tego pobicia?

  Nie mozna tego tak zostawic..
  Ludzie z powrotem zaczynaja sie przyzywyczajac, ze mundurowi wszystko moga..
 • Represje były do przewidzenia i pewnie będą się nasilać
  Władza tuskistów walczy o przetrwanie. Obecna władza bierze przykład z działalności Putina. Wszelkie przejawy niezależnego myślenia obywateli, wolności obywatelskich i własnego zdania są bezwzględnie tłumione. W redakcji NE powinni uważać bo nagle policja może znaleźć treści pedofilskie i antysemickie. W sumie oni mogą zrobić co chcą i kiedy chcą. O czym świadczą ostatnie wydarzenia.
 • @Bartolini Bartłomiej
  Założę się, że prokuratura nie nie zrobi użytku z tych maili. Robiąc użytek musieliby podać do publicznej, lub przynajmniej oskarżonych, wiadomości numery IP co równałoby się ujawnieniu źródła z którego zostały wysłane. A sprawdzić źródło jest w stanie sprawdzić niemalże każdy, wcale nie musi to być prokuratura.

  Natomiast każda próba ukrycia źródła przez prokuraturę ze względu "na dobro śledztwa" będzie już takim przegięciem, że opozycja, po wygranych wyborach już nie będzie miała żadnej możliwości manewru. Będzie musiała zastosować opcję zero, czyli wszystkich prokuratorów wysłać na zieloną trawkę i zacząć od nowa. Zresztą chłopaki ze SM już zapracowali bardzo uczciwie na takie potraktowanie ich. W przypadku SM, opozycja wygrywając wybory będzie musiała zlikwidować ten skansen.
 • @all
  Widzę, że właśnie wystartowała strona informacyjna firmy HGW, Niżniak & Co. :

  http://www.strażmiejska.pl

  ;)
 • @all
  sorry, ale wygląda na to, że adresy z polskimi znakami, w tym wypadku :

  www.strażmiejska.pl

  na NE się nie linkują :(
 • Szok?
  Chyba nie. To było oczywiste. Muszą się jakoś bronić. Jednak niepokoję się coraz bardziej o to, czy będziemy mieli gdzie czytać i pisać... Myślę, że jak będą nam to uniemożliwiać to szybciej wyjdziemy na ulice...
  ???
 • @AdNovum - Oni wiedzom lepiej.
  No. "A cieprliwa publika łyka i łyka." Takich oczywistosci leming nie pojmie - za mały ma porcesor na takie skomlikowane (w dodatku nie zaprogramowane!!) procedury:).
 • @Płotka - Dobrze prawisz.
  Bezrozumną nadzieję i hurraoptymizm trzeba nam zastapić wyprówaną metodą z najwyższej półki (Mossad). Trzeba się mianowicie przygotować na najgorsze. Wtedy jak będzie zaskoczenie, to tylko miłe a szanse na powodzenie znacznie rosną. I uprzejmie proszę się nie otrząsać na proweniencję tej zasady. Ona działa. To jest w tym momencie najważniejsze.
 • @Beatrycze - Tak jest - "Strasz Miejska"!:)
  Ładne:). Ja osobiście kupuję. Innych też zachęcam:) "Strasz miejska":) Do bulu pełna nadzieji:), więc nie ma powodów do uznania tego za kpiny z nich;).
 • @contessa
  Tak- to jest burdel, ale dlaczego My się na ten przybytek nierządu mamy łożyć i to pod przymusem. Panie z tej sraszy miejskiej powinny wreszcie wziąć się za uczciwą pracę i udać się tam gdzie ich miejsce, na ulice, zamiatać. A panowie, przecież silne i zdrowe chłopy skierować na operatorów koparek ręcznych i zatrudnić ich przy budowie i remontach dróg, a wtedy na pewno w 5 lat będziemy mieli 2000 km autostrad i 5000 km dróg szybkiego ruchu.
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • samotni
  I prosze , jak wyglada walka w szeregach prawicy .. zostaliscie udezeni i kto o tym napisal ? Moze fronda - a gdzie tam ! Moze Niezalezna ? - e tam ..moze inne portale po tej stronie barykady ? A gdzie tam .. jakby to bylo w odwrotnej sytuacj to PO i ich tysiace portali ( 90% internetu) ju by huczaly na caly swiat ! Jak mozna wygrac z szubrastwem jesli nie ma lojalnosci ! ?? Jak mozna walczyc i wygrac skoro jest takie rozbicie i zero poparcia - nasz portal polscott podal dalej ta informacje - JAKO JEDYNI pomimo ze wy nie zrobilisce tego samego jak nas zablokowali - za co wam dziekujemy , mam nadzieje,ze teraz wiecie jak my sie czulismy ! Na froncie nie zostawia sie swoich na pastwe losu !
 • @Łażący Łazarz
  Nigdy nie dajmy się podzielić i zawsze bądźmy solidarni, bo Nasza sprawa jest wspólna- DOBRO POLSKI!
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • @Łażący Łazarz
  Jak to to ty wzywałeś, a NE nie? Coś mi tu nie gra:(
 • Właśnie zaprzyjaźnione medium Wajdy o tym wspomniało,
  Niech ich piekło pochłonie!!
 • @polscott - Dobrze gadasz...
  Aż przykro, jak dobrze. No, ale prawica (i "prawica") - furt swoje - jak tylko się prawica ruszyła, to słuzby(?) ruszyły "prawicę" (patrz wiec "Kurwina" - nagle tyyle osób się zainteresowało Partią Utopijną)... A prawica prawi o balonikach, salonikah, kto komu dogadał i się teraz obraża, zamiast zerzeć szeregi. Poglądy możemy sobie mieć różne (to odróżnia porządną konserwę od zamordystów), ale Sprawa jest jedna. Nosz krucabomba, drugiej Polski na przehandlowanie nie mamy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY