Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
137 postów 321 komentarzy

NE, S24, Ścios i takie tam...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mam zbyt wiele czasu na monitorowanie wszystkiego co się dzieje na NE i S24..szczególnie ostatnio... alę spróbuję przedstawić egzotyczną wersję.

Alesander Ścios ostro jedzie na Ryszarda Oparę. Aż dziwne że po tekście RO na NowymEkranie można tak długi tekst i bogaty w wyjaśnienia zaprezentować w tak krótkim czasie.

To co mnie zawsze zastanawiało to wiedza AŚ której zwykły człowiek nie ma. Kim więc on jest? Może komentarz z S24 odpowiada:

Ciekawa analiza. Jest jednak pewno "ale". Napisałeś: "Od samego początku blogowania twierdziłem, że Sieć, a zwł. blogosfera jest penetrowana przez dawnych funkcjonariuszy. Nie spodziewałem się jednak, że funkcjonariusze wezmą się za publiczne recenzowanie blogów." A więc w Internecie przeszkadzają Ci dawni funkcjonariusze (i bardzo dobrze, mnie też), a "niedawni" już nie? :) Ja do pisarstwa Aleksandra Ściosa mam poważne wątpliwości, które z czasem narastają. Wprawdzie pierwsze moje wrażenie było pozytywne - AŚ prezentuje poglądy antykomunistyczne i antyplatformerskie. Jednak z czasem przyszła refleksja. AŚ prezentuje bardzo specjalistyczną wiedzę, która w zasadzie wyklucza, aby był to amator. Kim jest AŚ? Różne były hipotezy. Ostatnia, znamienna, była taka, że te Antoni Macierewicz. Być może to on, być może to jakiś jego dawny oficer, być może to Gruppefuehrer WOLF (czyli kilka osób piszących pod jednym nickiem), możliwe też że to ktoś podstawiony, komu niedawni funkcjonariusze "wrzucają" tematy do analizy. Jeżeli jednak uznamy, że wielce prawdopodobna i samonarzucająca się hipoteza, iż AŚ jest funkcjonariuszem służb III RP (czy tez działa z ich inspiracji), to trzeba uznać, iż jego blog jest równie niebezpieczny dla opinii publicznej, co obecność w Internecie "dawnych funkcjonariuszy". Zwłaszcza, że AŚ ukrywa swoją tożsamość i chce występować jako "niezależny obserwator", czy - jak sam podaje - "wolny strzelec /historyk filozofii/".

http://freeyourmind.salon24.pl/59308,wrog-nie-spi#comment_925041

Przyjmijmy to jako założenie teoretyczne pierwsze.

Jako założenie teoretyczne drugie przyjmijmy to o czym Ścios pisze:

W sposób przejrzysty intencje środowiska skupionego wokół portalu „Nowy Ekran” wyłożył bowiem właściciel tego miejsca Ryszard Opara. Przyjąłem ten tekst z prawdziwą ulgą.

Z trzech powodów. Po pierwsze – nie pozostawia najmniejszych złudzeń, co do zamysłów pana podpisującego się „Polak Patriota Humanista”. Po wtóre – zawiera „koncepcję” doskonale znaną i wielokrotnie rozgrywaną w środowiskach związanych ze służbami PRL, a przez to dogłębnie rozpoznaną i zdefiniowaną. Nawet forma, w jakiej Opara podaje swoje „rewolucyjne” myśli, pozwala precyzyjnie zidentyfikować ich źródło. Jest zatem szansa, że większość odbiorców sama dostrzeże zagrożenie i nie zechce posiłkować się wnioskami Ściosa. Po trzecie – wyjawienie prawdziwych intencji założyciela NE nastąpiło na tyle wcześniej, że neutralizacja negatywnych wpływów tego środowiska nie powinna nastręczać trudności.

Założenie teoretyczne trzecie:

za dzisiejszym i przyszłymi transferami do PO stoją służby powiązane z naszym północnym sąsiadem które grają na wygraną PO.

Wnioski?

Witamy w prawdziwym świecie.

 

 

Choć cały czas zastanawia mnie loża minus pięć:

„Loża minus pięć” – takim tajemniczym terminem Aleksander Gudzowaty określa nieformalny, szkodzący jego interesom układ, który jest obsługiwany przez pracowników służb specjalnych. Jego zdaniem loża działa ponad podziałami i ponad rządami; ma dojścia do każdego kolejnego układu politycznego.

www.rmf24.pl/fakty/polska/news-loza-minus-piec-czyli-teoria-spiskowa-gudzowatego,nId,176553

 

 

 

KOMENTARZE

 • No tak,
  można zapytać, kim jest A.ŚCIOS?
  Dysponuje rozległą wiedzą i rzuca podejrzenia na coraz to inne prawicowo zorientowane znane osoby.
  Znakomity sposób na sianie nieufności i utrzymywanie rozdrobnienia ruchów prawicowych.
 • @grazss
  A zastanawiał się Pan kiedyś jaki sens miałyby ruchy prawicowe czy to rozdrobnione czy to skonsolidowane kiedy są manipulowane i sterowane ?

  Ostatnie wydarzenia pokazują że może jednak warto ?
 • @Pomidorowa
  wkleję ponownie ten sam obrazek:

  http://2.bp.blogspot.com/_8yD0stnOUrE/TDL1ficbEFI/AAAAAAAAAUw/Qu_tWEHLPrE/s1600/wybory_x9210.gif
 • @Pirx
  strach się bać...
  jeszcze pół roku nas czeka takich wydarzeń. Trzeba przyznać początek owocny.
 • @pomidorowa
  To ja chyba mam szczęście, bo nie czerpałam z bogatej wiedzy p. Ściosa, żeby mieć swoje poglądy :)

  Zerknęłam tylko na ten post, który wywołał awanturę i na fragmenty dyskusji pod nim. Uderzyło mnie jedno. W swoim artykule ten pan "delikatnie" wskazał na ŁŁ, a w dyskusji kiedy odpowiadał na jakieś próby obrony ŁŁ, odpisywał lekceważąco, że ŁŁ go nie obchodzi. Przeczytałam 3 wypowiedzi w tym tonie i nie chciałam brnąć w to dalej. Niby zaatakował kogoś, kto go nie obchodzi?
  To mi powiedzialo wszystko.
  pozdrawiam :)
 • @pomidorowa
  Nie jesteśmy społeczeństwem o dojrzałej demokracji.
  Nasze partie prawicowe nie umieją się konsolidować dla osiągnięcia wspólnego celu, nie potrafią negocjować stanowisk , ustalać hierarchii ważności z punktu widzenia dobra kraju i Narodu.
  Stąd to rozdrobnienie i już nieistotne, czy "inni szatani są tam czynni", czy to indywidualne ambicje pojedynczych wodzów grają.
  Według mnie , jedno i drugie.
  To, co ja uważam na najgorsze i najgłupsze, to zasada: kto nie z nami, ten przeciw nam.
  W partiach bezideowych i tych, które u nas określa się jako lewicowe (o zgrozo) występuje wspólnota interesów na wzór mafijnych.
  Ich się tak łatwo nie da rozbić, bo za dużo wszyscy stracą.
  Spory i porachunki załatwia się "pod dywanem".
 • @pomidorowa
  Przeczytalam zalinkowany post FYM-a wraz z komentarzami i zatesknilam za tamtym czasem. Nic nie zapowiadalo tego co sie stalo 10.04.10, a teraz tez sie boje co nastapi. Chociaz juz wowczas namawiano PIS do zmiany lidera.
 • @grazss
  zalinkuję i tu wspaniały film, ja jestem pod jego wrażeniem:)
  http://zweinstein.nowyekran.pl/post/13811,po-rozum
 • @grazss
  "To, co ja uważam na najgorsze i najgłupsze, to zasada: kto nie z nami, ten przeciw nam."

  Próba blokowania dyskusji, bo może "nam" zaszkodzić, spowoduje, że jeśli ktoś robi to celowo, to i tak znajdzie sobie inne miejsce do "wybuchu" tej dyskusji. Czy nie lepiej rzetelnie spróbować ocenić pomysł ŁŁ i spróbować wyciągnąć jakieś wnioski, czy ma on szanse powodzenia, jesli tak, to dlaczego, jeśli nie, to dlaczego?
  Pozdrawiam
 • @Pirx
  Cudne :-)))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Autor
  No i co z tego ? Zupełnie nic z tego nie wnika. Dla przykłady ŁŁ również ukrywa swoją tożsamość tyle, zaznaczam, że kompletnie mi to nie przeszkadza. O ile zdołałem zaobserwować, to niewielka część osób pisze tutaj pod nazwiskiem. I co ma to być argument? Albo, że ktoś wie więcej od innych to od razu agent?

  Zdanie Gudzowatego o Loży -5, a Gudzowaty to kto, bo ja nie wiem? Jak wiele osób w Polsce mogło zostać pośrednikami w handlu surowcami z Rosją?

  Faktycznie osoby stawiane przez niektórych tutaj jako autorytety budzą moje wielkie zdziwienie i jeszcze większe wątpliwości.
 • @
  ...jeśli ktoś o prawicowych poglądach neguje istnienie służb w życiu politycznym, to albo jest naiwny albo jest funkcjonariuszem. Ja nie wiem czy InaMina, Nathanel i inni są naiwni, ale ja zawsze mam na uwadze to, że służby monitorują blogi polityczne i starają się zdyskredytować piszących w negatywnym świetle o roli służb w polityce. Jeśli macie trochę własnego rozumu, to oprócz czytania tych komentów, prześledźcie "wypowiedzi" i komentarze tych osób pod innymi artykułami, a nie opierajcie się tylko na wypadkowej opinii innych komentatorów. Polecam w celu rozjaśnienia artykuł Toyaha, który opisał "dziwne" i cokolwiek niespójne poglądy niejakiego AdNovum.
 • @autor
  Ściosa różny od Państwa jednak jedna bardzo istotna rzecz, która czyni go o niebo warygodniejszym od Was: one nie chce zakładać ani partii, ani ruchu obywatelskiego.
 • pomdorow@ i inni :)
  Dzień dobry!
  Nie istnieje, moim zdaniem, ANONIMOWOŚĆ W SIECI więc przeczytałem
  i spokojnie, "powoli" sobie myślę :)
  Trzeba robić SWOJE i tyle :)))

  Andrzej Budzyk
  Niesforne Dziecię Gutenberga
  jakk...
  z kolejnym też się "wychylę".

  I jakk PAN BÓG dodam:
  "Styka ty maluj mnie DOBRZE!".
 • @mechanics
  Jasne ;-))) wystarczy, że będzie rozbijał wszystkie próby łączenia drobnicy prawicowej lub siał defetyzm.
 • @jakk
  "I jakk PAN BÓG dodam:
  "Styka ty maluj mnie DOBRZE!"."
  W oryginale było: Styka, ty mnie nie maluj na kolanach, ty maluj mnie dobrze.
 • @Mariovan
  no właśnie, czy inicjatywa partyjna nE to nie próba rozbicia ?
 • @Mariovan
  Rozumiem, że NE chce łączyć tą prawicową drobnicę... tylko że ona zdaje się jest połączona i skupiona wokół PiS.
 • @LuLu.Facet
  Niniejszym bardzo Ci dziękuję, że nadałeś mi znaczenie, swoją sugestią o monitorowaniu tego portalu, w imieniu służb.
  Dobrze, że dałeś do wyboru. Albo szpieg, albo naiwna.
  Zastanawiam się, którą wersję potwierdzić? ;)
  Moja „niespójność” ujawniła się tylko w przypadku pomocy PiS-owi, przez odebranie 1 mojego głosu. Wytłumaczyłam, dlaczego.

  pozdrawiam :)
 • Ciekawe spostrzeżenia
  Ale i tak- "Po owocach ich poznacie".
  Reszta jest tylko matrixem.
  AdNovum
 • @mechanics
  "tylko że ona zdaje się jest połączona i skupiona wokół PiS"

  Nawet jesli nie jest to powinna. Czy komus sie to podoba czy nie w tej chwili PiS ma najwieksze szanse na robicie ukladu. Rozsadnie myslacy czlowiek powinien dzialac wspolnie z PiS, poniewaz to rokuje najwieksze szanse na sukces, zrozumial to Macierewicz. Dorn, Polska Plus...

  Jakiekolwiek dzialania na "aktywizacje" (czytaj zabor) elektoratu kosnerwatywnego to oslabianie pozycji PiS i kropka.

  Jeszcze jedna uwaga: jest zasadnicza roznica miedzy funkcjonariuszami sluzd specjalnych III RP a PRLowskimi zdrajcami z SB.
 • @Łażący Łazarz
  Czy jest Pan pewien na 100% (a nawet więcej), że bloger A.Ścios= pułkownik służb specjalnych Piotr Bączek? Jeśli jest On pułkownikiem służb specjalnych to należy również powiedzieć jakich służb specjalnych, czy tych z okresu PRL-u , czy też tych z okresu rządu J.F.O?
  Pisze Pan, że "Wystarczy zresztą porównać teksty Bączka w Głosie i teksty blogera Ściosa, by mieć jasność, że to to samo pióro."- oczywiście może tak być. Ale.....czy wzt. Piotr Bączek gdy pisał w Głosie przed 1989 rokiem był już pracownikiem służb specjalnych, czy też pisał w Głosie jako były funkcjonariusz służb specjalnych po czerwcu 1992 roku?
  Czy jeśli pułkownik Piotr Bączek będąc byłym funkcjonariuszem służb specjalnych IIIRP może pisać w Głosie czy też nie może pisać w Głosie????
  Odpowiedź na te pytania myślę wyjaśnią kłębiące się wątpliwości i choć trochę przyczynią się do zrozumienia rzeczywistości tym co się w niej gubią.
  Pozdrawiam Szanownego Pana.
  AdNovum
 • @Łażący Łazarz
  nie podnosząc dyskusji o prawdziwości informacji o blogerze A.Ś, to dlaczego miałaby ona uwiarygodniać potrzebę budowy partii na bazie nE ?
 • @Łażący Łazarz
  Przed chwilą napisał Pan, że nie jest pewien podanej informacji, że Ścios to Bączek, czy nie nosi to znamion insynuacji, która jak widzię Pan się brzydzi ?
 • @Łażący Łazarz16:08:38
  Widzę, że Pan został wkręcony (a przy okazji i ja) w wir wewnętrznej walki politycznej polegającej na zajęciu jak najlepszej pozycji startowej przed zbliżającymi się wyborami przez zmotywowanych i gotowych na wszystko zawodników. Zajmowanie najlepszej pozycji startowej polega oczywiście na brutalnym rozpychaniu się łokciami, kopaniu po kostkach, podstawianiu nóg jak i podejmowaniu jeszcze innych podłych działań, mających na celu trwałe wyeliminowanie konkurencji. Uczestnicy biegu do koryta uznali bowiem , że wygrana jest już pewna, wiec swą nachalną nieskrywaną nadgorliwością chcą się zasłużyć pryncypałom licząc na właściwe docenienie ich "poświęcenia" w postaci okruchów, które mają spaść im ze stołu pańskiego.
  Dowodzi tego nie tylko to o czym Pan pisze powyżej, ale również wewnętrzna akcja w nE polegająca na zdyskredytowaniu, a której ostatecznym celem jest przejęcie całkowitej kontroli przed rozpoczynającą się kampanią wyborczą. Przypomina to trochę historię walki o pewien tygodnik kilkanaście lat temu oraz nie tak dawną bezpardonową walkę o media publiczne. Osoby rozdające karty najprawdopodobniej są te same natomiast kim innym się posługują. Dlatego walka będzie jeszcze bardziej brutalna, bezpardonowa i prymitywna.
  Jak więc widać musimy mieć oczy z każdej strony głowy, bo nigdy nie wiadomo kto i skąd zada podstępny cios- ŹLE TO WRÓŻY PRZYSZŁOŚCI POLSKI.
  Nie wiem, czy Pańskie domysły są słuszne? Powiem tylko tyle, że nie wiadomo czy P.Bączek był agentem- wiadomo zaś na pewno, że jest przewodniczącym klubu GP w Warce- ale o tym chyba Pan też wie, bo to żadna przecież tajemnica?
  Pozdrawiam Pana jeszcze raz.
  AdNovum
 • Marzy mi się!
  Pomidorowa........................z ryżem.
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • @Antoni
  "Pomidorowa nie pyta, lecz insynuuje i to w wyjątkowo obrzydliwy sposób" - zwykła perswazja - nie widzę nic wyjątkowo w pytaniach pomidorowej

  "konsekwentnych w postawie i klarownych publikacji Ściosa" - to fałsz, AŚ pisze wbrew pozorom niespójnie i manipuluje emocjami. wystarczy przeczytać jego notki drugi raz pół godziny po ochłonięciu po pierwszym razie.

  "Watpliwości jakie się pojawiły zostały wywołane pomysłem tworzenia "nowej siły" na scenie politycznej." - a moim zdaniem to potwierdza tezę o "prowadzeniu" AŚ przez PiS, tudzież Antoniego Macierewicza, którego szanuję i cenię, ale nie dam mu się wodzić za nos w globalny matrix made in USA&Izrael...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY