Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
137 postów 321 komentarzy

Zielona Góra - Falubaz - ofiara - pytania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczorajsze wydarzenia i dzisiejsze relacje aż się proszą by zadać następujące pytania:

 

 

 

- w jakim celu policjanci zmieniali tablice rejestracyjne i w którym aucie ?

- czy prawdą jest  jak zapewniał rzecznik policji że auto jechało z prędkością nie większą niż 40-50 km/h jeśli okazuje się że jechało właśnie na interwencję ?

 

KOMENTARZE

 • @
  Zaczęły się prowokacje.
  Oni tak łatwo władzy nie oddadzą, a ta ułomna demokracja zmajstrowana przy okrągłym stole im sprzyja.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • ps.
  POlicja kłamie.

  AdNovum
 • apel do prawdziwych polskich kibiców
  posłuchajcie tego młodego człowieka

  http://www.youtube.com/watch?v=ZjVuL6JYKgE&feature=player_embedded
 • @AdNovum
  Przy Okrągłym Stole nie zmajstrowano żadnej demokracji!!! Tam nastąpiło przedłużenie kończącego się Układu Jałtańskiego!! Z ramienia CCCR nasza PZPR podpisuje pakt z przedstawicielami Loży, a Solidarność (kilku działaczy)
  posłużyła im jako tarcza!!!!
 • Nie nie usprawiedliwia łobuzerskich zamieszek
  Ani nie było to wynik działań politycznych, ani jaki atak na tego człowieka jako właśnie kibica (kibola) Niestety PiS nieodpowiedzialnie, dla własnych korzyści politycznych, wciągnął ich w politykę, dał im oparcie, oni walczą o wolność słowa, niszczą mienie obywateli za "wolność słowa".

  Pytanie do Ziobry, do Kurskiego jak zamierzacie zrekompensować straty wynikające z własnej nieodpowiedzialności miastu, obywatelom, policjantom którzy zostali poszkodowani?
 • @
  Nigdzie nie ma wypowiedzi świadków. Tylko jednostronne komenty policji. Historia jakby się powtarza.
 • @ewinia
  Wspaniały orator! Dzięki.

  kaja
 • @cyborg59 09:15:21
  Cytuję: "Nie podoba mi się ilustrowanie tego co się stało teraz, zdjęciem historycznym." - czy nie widzisz, że historia zatoczyła pełne koło i teraz jesteśmy właśnie tam co widać na tych historycznych zdjęciach.
  Poza tym warto, jak zwróciłeś na to słuszną uwagę, pokazać obok zdjęcie z Zielonej Góry jako dowód na to, że nic się nie zmieniło, chyba, że nazwa zbrojnego ramienia partii z MO na policja?

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @jaDOCENT 09:05:53
  Przy okrągłym stole (dlaczego o tym skompromitowanym meblu piszesz z dużej litery???) zbudowano i owszem demokrację ale z uzupełniającym ją określeniem- UŁOMNA!!!!.
  Proszę zajrzeć choćby tu:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja
  jak klasyfikowana jest III RP jako system polityczny. Jednocześnie, gwoli wyjaśnienia pojęcia ułomnej demokracji, otóż ona ma się tak samo do demokracji jak demokracja socjalistyczna.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @AdNovum
  Nie; historia nie zatoczyła koła.
  Zdjęcie historyczne pokazuje, jak MO na rozkaz rozjeżdża człowieka walczącego o wolność.
  W Zielonej Górze jakaś durna pałka potrąciła rozbrykanego małolata. Bez rozkazu - za to z głupoty i przez nieuwagę.
  Jeśli nie dostrzegasz różnicy to jesteś poważnie chory.
  pozdrawiam
 • ps.
  dla jasności jeszcze to:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja_totalitarna
 • @AdNovum
  Nie o meblu pszę a o wydarzeniu historycznym (haniebnym). Natomiast czy są istotne ustalenia okągłostołowe, skoro aktualne były jedynie przez kilka miesięcy? Istotnym był właśnie fakt, że ponad naszymi głowami porozumała się Rosja z masonerią, czego w konsekwencji doświadczamy aż
  do dzisiaj.
 • W uzupełnieniu
  Nie jest przecież tajemnicą, że UE przejmowana jest przez lożę Bilderberger.
  Także to, iż Olechowski pomógł Donaldowi wyprowadzić KLD z UW, po to by stworzyć w Polsce Bilderberger.
 • @ratus 10:21:05
  Jakże znamienne jest to, że nagle jak Filip z Konopi pojawiają się dyżurne nicki, które czujnie kontrolują sytuację i reagują używając chwytów poniżej pasa w postaci inwektyw.
  Znane i już dawno skompromitowane metody szanowny panie ratus.
  Cytuję: "W Zielonej Górze jakaś durna pałka potrąciła rozbrykanego małolata"- otóż kwintesencja i popis "normalnego" podejścia od sprawy śmierci rozjechanego nieoznakowanym samochodem policyjnym.
  Mam wzt. merytoryczne pytania:
  1. jaka to "durna pałka potrąciła rozbrykanego małolata"?- czyż nie był to jadący ponad 100 km/h samochód policyjny na numerach rejestracyjnych cywilnych?
  2. czy wie pan po co i kto kierował tym samochodem, który nagle znalazł się tam?
  3. skąd taka pewność u pana, że samochód ten kierowany przez funkcjonariuszy policji, znalazł się tam bez rozkazu?
  4. a może była to demonstracja siły mająca na celu pokazanie determinację policji wobec "rozbrykanych małolatów"?
  5. czy dziennikarze zostali dopuszczeni do miejsca zdarzenia i mają możliwość obiektywnego zbadania tego przypadku śmierci "rozbrykanego małolata"?
  6. skąd pan wie, że przejechany śmiertelnie przez nieoznakowany samochód policyjny młody człowiek, był kibicem, czyli jak pan to określa- "rozbrykany małolat".
  To na razie tyle- zdrowy człowieku.

  AdNovum
 • ps.
  do zapoznania się dla zainteresowanych , jako przykład innych POdejrzanych zgonów ludzi zatrzymanych ostatnio przez policję tylko z jednego regionu Polski - Lublina i okolic:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10335120,Nie_zyje_juz_trzeci_zatrzymany_przez_lubelska_policje.html

  AdNovum
 • @jaDOCENT 10:34:10
  Cytuję: "...ponad naszymi głowami porozumiała się Rosja z masonerią, czego w konsekwencji doświadczamy aż do dzisiaj."- porozumiała się Rosja z USA, reprezentowane przez prezydenta USA R.Regana i I sekretarza KPZR ZSRR M.Gorbaczowa, pośrednikiem tych rozmów była Premier WB M.Thatcher.
  Z Bilderbergiem- zgadzam się, z tym, że raczej przejęcie UE przez tą organizację nastąpiło już kilkadziesiąt lat wstecz- na przełomie lat pięćdziesiątych. Inicjatorem powołania do życia UE był polski mason i założyciel Grupy Bilderberg- bliski przyjaciel Roosevelt'a i Churhill'a - Józef Retinger.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @AdNovum 11 07 32
  Drogi panie.
  W środku nocy rozpędzony radiowóz potrącił kibica, który nagle wtargnął na jednię rozmawiając przez telefon. To był WYPADEK. Dwie osoby popełniły błąd: kierowca i pieszy. Dlatego doszło do nieszczęścia.
  Pan zaś wyjeżdża ze zdradą na miarę stanu wojennego. Swoją obsesją dostarcza pan argumentów zasrańcom - michnikoidom.
  pozdrawiam
 • @cyborg59 - Zdjęcia? Ależ proszę !
  http://img202.imageshack.us/img202/1420/bildeb.jpg

  http://img59.imageshack.us/img59/3203/bilde2m.jpg

  Jedyna najprawdziwsza prawda.
 • @Wiesław P
  Ja pamiętam czasy komuny. Należałem w tamtym czasie do jednej z subkultur i niejeden raz zdarzyło się tłuc z milicja "za wolność naszą y waszą". Trochę płynów ustrojowych też zostawiłem na ulicach.
  Dlatego - gdy ktoś porównuje dzisiejsze czasy z tamtym koszmarem - uważam go za półgłowka.
  pozdrawiam
 • @Wiesław P 12:47:32
  Zgadzam się z Panem i jednocześnie dziękuje za uzupełnienie wiedzy o tym dramacie niewinnego człowieka zabitego przez policyjny nieoznakowany samochód.
  Jednocześnie sytuacja ta dowodzi jak bardzo zdemoralizowani są ludzie przyjmowani do instytucji mającej CHRONIĆ NASZE ZDROWIE, ŻYCIE I MIENIE. Jaka jest rzeczywistość każdy widzi, a dlaczego tak jest?
  Odpowiedź jest prosta, bo instytucja ta (tak samo jak prokuratura i sądy) mają służyć tylko i wyłącznie władzy, więc rola policji jest bardzo podobna do roli MO, gdzie tylko nazwę zmieniono, a mentalność oraz brak szacunku dla obywatela i jego mienia wśród funkcjonariuszy tejże instytucji pozostały.
  Pytanie kto tych ludzi przyjmuje do służby, kto ich szkoli i nadzoruje, i jakie są kryteria naboru? Czy nie jest tak, że ci którzy kariery swoje robili w pierwszym PRL-u obecnie decydują o kształcie tej instytucji? To właśnie daje taki efekt jaki my odczuwamy na własnej skórze przy bliższym kontakcie z funkcjonariuszami policji państwowej, a więc:
  1. brak kompetencji,
  2. nieczułość na krzywdę osób poszkodowanych,
  3. bierność w wyjaśnianiu przestępstw i walki z prawdziwą a nie statystyki robiącą drobną przestępczością,
  4. demoralizacja
  5. korupcja.
  Jednocześnie władze polityczne III RP nie widzą żadnego problemu czym przyczyniają się do utrwalania patologi w tym środowisku "stróżów prawa".

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @ratus 12:41:40
  To właśnie michnikoidy (jak ich szanowny pan nazwał) są twórcami tego patologicznego systemu zła, gdzie człowieka, pod pretekstem walki z "rozbrykanymi małolatami" , można bezkarnie zabić samochodem.
  Michnikoidom chodzi o to, aby pokazać zdezorientowanemu społeczeństwu na przykładzie takich sprowokowanych sytuacji do czego prowadzi "agresja" kiboli, jednocześnie jest to pretekst do dalszego pogłębiania bezprawia i bezkarności służb państwowych oraz zaostrzania szykan wobec ludzi myślących inaczej niż michnikoidy.
  Czy nie widać tu pewnego schematu napędzania spirali agresji społecznej, polegającej na prowokowaniu do zachowań ekstremalnych ludzi kontestujących system?
  Schemat ten rozpoczął się w momencie walki kibiców Legi Warszawa z machlojkami ITI w tym klubie i od tego czasu coraz częściej jesteśmy świadkami manipulacyjnych doniesień prasowych mających na celu przedstawienie środowiska kibiców jako zdegenerowanej bandy patologicznej młodzieży.
  Ta młodzież, która walczyła z prowokującymi ją oddziałami ZOMO na Starym Mieście, na Placu Defilad, na Krakowskim Przedmieściu i pod KC PZPR w Al.Jerozolimskich w Warszawie, też była przez propagandę peerelowską przedstawiana jako pochodząca ze środowisk przestępczych. I tu właśnie, na tym przykładzie, widać jak koło historii obróciło się o 180 stopni.

  AdNovum
 • ps.
  skuteczność policji po zamieszkach w Zielonej Górze:
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/zielona-gora/zamieszki-w-zielonej-gorze-sa-pierwsze-zarzuty,1,4870229,region-wiadomosc.html
  Jakoś nie słychać o aresztowaniu policjanta, który przez spowodowanie wypadku śmiertelnego, sprowokował zamieszki mieszkańców Zielonej Góry.

  AdNovum
 • @ratus
  Jakos dziwnie rozbrykanego auta służb antyterrorystycznych nie dostrzegasz.
  W Zielonej Górze obowiązuje prawo tak samo jak w całej Polsce. Nie zauwazyłes tego?
  I poszkodowanym udziela sie I pomocy.
  Tego tez nie dostrzegasz?
 • PO - licja
  Rozumiem wszystko, współczuję ofierze, rodzinie, i nam wszystkim,

  ale jeśli już, i słusznie, chce się komuś ubliżać,

  to trzeba wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy policją i milicją.

  Jakbyście to wiedzieli, to byście chcieli stworzyć własną milicję.
 • @interesariusz 17:23:49
  Szanowny Panie!
  Wiemy co to jest milicja:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Milicja
  ale słowo te zostało przez reżym pierwszego PRL-u nadużyte (tak samo zresztą jak wiele innych kojarzących się pozytywnie słów). Nadużycie to polegało na uzupełnieniu słowa M I L I C J A słowem O B Y W A T E L S K A, co miało jednoznacznie sugerować, iż jest to formacja powołana do ochrony praw obywateli PRL-u. W istocie zaś MO była zwykłą formacją przymusu bezpośredniego wobec obywateli, zaś funkcja ochrony praw była funkcją dodatkową. Proszę porównać pion kryminalny pod kątem liczby pracowników do pionów prewencji i liczbę funkcjonariuszy SB w tejże MO. Okaże się, że ilość osób zatrudnionych w MO, które uczestniczyły bezpośrednio w obronie praw obywateli, w stosunku do ogółu funkcjonariuszy była zdecydowanie mniejsza, tj. około 20-30%.
  Tak właśnie władza ludowa skompromitowała słuszną społecznie organizację samoobrony w postaci milicji:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Milicja_Obywatelska

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @AdNovum 14 53 38
  To ja byłem tą młodzieżą "prowokowaną" przez ZOMO. A tak naprawdę, to nikt nikogo nie prowokował; to był stan nieubłaganej wojny. Zadymy były nie tylko na Święto Wiosny, 22 lipca, czy na festynie Trybuny Ludu. Regularne bijatyki były przy okazji każdego większego koncertu. My za małolata naprawdę laliśmy pachołków reżimu. Natomiast "discomuły" (odpowiedniki dzisiejszych kiboli) rabowali w zamieszkach sklepy i wyciągali radia z prywatnych aut.
  Dlatego dzisiejszymi kibolami gardzę, bo to gnojki potrafiące zlać rodaka tylko za to, że mieszka kilka ulic dalej; zwykli frajerzy bez honoru. Może dlatego też psiarnia także traktuje ich jak szmaciarzy i nie szanuje ich jako przeciwników.
  pozdrawiam
 • @radosław
  No widzisz; to dziwnie rozbrykane auto policyjne trafiło kibica na samym środku czteropasmowej ulicy; nie na chodniku.
  Auta mają to do siebie, że potrafią jeździć po ulicach.
  pozdrawiam
 • @ratus 18:34:47
  Wrzuca pan wszystkich "kiboli" do jednego garnka, a to jest i nadużyciem i jednocześnie obrazą dla choćby tych kibiców, którzy zaangażowani są w działalność propagującą patriotyzm, zaangażowani są w działalność charytatywną i polityczną. Obraża pan wrzucając do jednego kotła, tak samo jak wspomniana przez pana komuna, która wszystkich uczestników zadym określała jako ci co okradają sklepy i samochody, chociaż jednocześnie pan pisze, że było to marginalne zjawisko. Może właśnie prowokowane i tolerowane przez władze, aby skompromitować młodzież walczącą z MO o Wolną Polskę? Czy nie dostrzega pan analogi z dzisiejszymi czasami, gdy media sterowane przez władzę nagłaśniają problem wandalizmu i bandytyzmu marginalnej części kibiców, a jednocześnie wykorzystując to jako pretekst zwalczają bezwzględnie jednostki zaangażowane politycznie spośród nich? Proszę przypomnieć sobie zaaresztowanie "700 niebezpiecznych kibiców" Legi Warszawa, wśród nich wiele kobiet, którzy udawali się spokojnie na mecz, a jedyną ich winą było to, że posiadali anty rządowe transparenty, albo ostatnio aresztowanych kibiców z Białegostoku też demonstrujących transparentami swoje niezadowolenie z polityki władzy PO?

  AdNovum
 • @AdNovum 18 51 14
  Tak; wrzucam do jednego worka. Nie mam zamiaru oddzielać patałajstwa bardziej spatałaszonego od tego mniej. Jak sobie przypomnę nagły wybuch "warszawskości" i "odkrycie" Powstania przez kiboli jakiś dwa lata temu, to pusty śmiech mnie chwyta. A jeśli kibole zaczną tłumnie przychodzić na manifestacje na Ikara, to chyba się zrzygam...
  pozdrawiam
 • @ratus 19:10:16
  "A jeśli kibole zaczną tłumnie przychodzić na manifestację na Ikara, to chyba się zrzygam..."
  PROSZĘ TEGO NIE ROBIĆ!

  Bez odbioru.

  AdNovum
 • @Wiesław P ty...useful ... etc
  Tak się wypowiada osoba, która brak argumentów musi zakrzyczeć wyzwiskami.
  Znam opis sytuacji z opowiadania człowieka, którego syn znał ofiarę. Z ten znał opowieść z ust kolegi ofiary, który pomagał w reanimowaniu i był świadkiem. Wypadek zdarzył się w miejscu w którym przechodzić nie było wolno, dodatkowo ofiara rozmawiała przez telefon.
  Ale to nie ma znaczenia.
  Sam w stanie wojennym kilka razy miałem "problemy z MO" dlatego mierzi mnie każdy, który bezcześci tamten okres porównując go do dzisiejszych wybryków chuliganerii.
  Niestety PiS dał tej chuliganerii podstawę polityczną, nazywając ich patriotami. W każdym cywilizowanym kraju ogranicza się działania kiboli kary są wysokie i dotkliwe. Tylko taka jest droga do zaprowadzenia porządku, do tego, bym nie bał się zostawić samochodu w pobliżu stadionu bo mi jakiś łobuz - patriota PiS samochód zniszczy. Chcę pójść na mecz i oglądać zmagania piłkarskie a nie transparenty rozwieszane na widowni. Oglądając mecz mam w głębokim poważaniu czy matołem jest Tusk czy Kaczyński, nie za to zapłaciłem za bilet.

  Za kilka miesięcy mamy Euro, jeśli kibole będą niszczyli to święto będę wzywał Ziobro, Kurskiego do rozliczenia się przed Narodem. Łobuz musi być piętnowany a nie patriotą nazywany.
 • @Zawisza 19:23:38
  "Łobuz musi być piętnowany.."- chodzi panu o tego "łobuza", którego przejechał nieoznakowany samochód policji państwowej?
  "Za kilka miesięcy mamy Euro...."- ale bez autostrad, dróg szybkiego ruchu, nowego taboru PKP i nowych połączeń kolejowych, bez zaplecza hotelowego, nie ze wszystkimi zaplanowanymi wcześniej stadionami i lotniskami.
  Oby tylko władze koalicji PO-PSL nie skompromitowały Nas wobec całego świata- o to bym na pana miejscu najbardziej się obawiał.

  Bez odbioru.

  AdNovum
 • @Wiesław P
  A tu moja grafomania:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/28821,w-czerwonym-tuskobusie-mija-czas
 • @carcajou
  zdjęcia - wymowne
 • @Grzegorz Rossa. 20:32:20
  Dzięki za te rymy. Wyłuszczył Pan tam wszystko co jest kwintesencją tushofaszyzmu.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @AdNovum
  Jeśli chodzi o drogi, zaplecza hotelowe nie jest tak źle, stadionów nam wystarczy, bo po Euro trzeba jakoś dla nich znaleźć zastosowanie.
  Pewnie nazwiesz łobuzem każdego kto potrąci pieszego który wtargnął na wielopasmową jezdnię.
  Łobuzami byli ci, którzy niszczyli mienie, łobuzami politycznymi byli ci, którzy dla swych korzyści partyjnych łobuzów nazywają patriotami a zachowania łobuzerskie wolnością słowa. To wszystko kwestia kultury i oceny, czy ktoś sportem nazywa grę piłkarzy czy też ustawkę.
  Myślę, że na Euro nie będzie kompromitacji, kompromitację mogą nam zapewnić tylko tacy co zamiast oglądać mecz będą mieli inne pomysły.
 • W TV nie pokazali przodu maski tego auta...
  Pewnie masakrycznie wgnieciona maska... muszą teraz pieski zgodnie z bandyckim obyczajem pozacierać ślady po bandycie - koledze czy koleżance (dobrze by było gdyby kierowca oberwał w mordę tym kamieniem..... ) Powinno się tych zacierających ślady piesków zapuszkować na 3 lata... czy 5. I co tusku... zamiast policji dajesz bandytów. Może podmieniają auta, bo to auto samo mówi, ze jechali 120.
 • @Vinto hehehe słuchaj świadkowie aresztowani...
  Teraz pewnie szukają tej babeczki która w tv mówiła, że bandyci jechali 120 km/h.
 • @Wiesław P - trzeba kurwom policyjnym pozabierać esbeckie emerytury
  Wziąć bydło na państwowy wikt. Ssukinsyny.
 • @Wiesław P czyli mamy 9 świadków przynajmniej.
  DAć to bydło z gestapo na wykrywacz kłamstw, i jedno proste pytanie - z jaką prędkością kurwa jechała? Wyjdzie jak na talerzu. Bandyta udający policjanta - kierowcę nie powinien się wywinąć.
 • @Zawisza 08:02:06
  Cytuję: "Pewnie nazwiesz łobuzem każdego kto potrąci pieszego który wtargnął na wielopasmową jezdnię"- tak! i nazwałbym go nie tylko łobuzem, ale znacznie ostrzej. Natomiast policjanta, który powołany został do ochrony ŻYCIA i mienia, utrzymujących go z podatków, obywateli mianującym się demokratycznym- kraju, nazwałbym po prostu bandytą w mundurze.
  Co zaś do poruszanego przez ciebie problemu sportu, otóż sport w PRL-u bis (III RP) jest jedną wielką grandą mającą służyć różnym cwaniaczkom i hochsztaplerom do robienia przekrętów na wielką skalę (np. sprawa Fryzjera i kamaryli lub sprawa ministra Lipca). Sport III RP skupia w sobie jak soczewka wszystkie patologie tego państwa bezprawia, bo tam ulokowała się wszelkiej maści postkomunistyczna szumowina. Gwoli przypomnienia pierwsze przekręty polegające na zawłaszczaniu publicznych pieniędzy i czyszczenie brudnej kasy z FOZZ-u odbywało się przez Komitet Młodzieży i Kultury Fizycznej, której to instytucji był przewodniczącym w latach 1987-1990 "magister" A.Kwaśniewski.
  Ilu byłych SB-ków, oficerów służb wojskowych i dygnitarzy PZPR zasiada na posadach w różnych klubach i organizacjach sportowych pobierając bardzo godziwe apanaże? Może odpowiedź na to pytanie da ci odpowiedź dlaczego w sport III RP zamienił się w zwykłe szambo, którego swąd przykryć mają kreowane afery z "kibolami"?

  AdNovum
 • @AdNovum
  Sedno.
 • @bez kropki
  Dzięki!

  Pozdrawiam:)))

  AdNovum
 • @AdNovum
  Cieszę się, że się podobało. Miło mi.

  Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY