Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
137 postów 321 komentarzy

IRAN: RQ-170 zestrzelony

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Będzie krótko..

Po agencjach informacyjnych przechodzi właśnie fala informacji nt. zestrzelenia przez wojska Irańskie statku RQ-170 należącego do sił USA.

Swoją drogą ciekawe urządzenie:

pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin_RQ-170_Sentinel

Samolot strącono we wschodnich prowincjach Iranu.

Agencja FARS podaje że odpowiedź Iranu na naruszenie przestrzeni przez samolot USA nie ograniczy się do obszaru Iranu.


Foto: en.wikipedia.org/wiki/User:Truthdowser

 

p.s. Administracjo, nadal nie mogę z "Zarządzaj kontem" odnaleźć mojej przedostatniej notki:

 

pomidorowa.nowyekran.net/post/42044,iran-kolejna-eksplozja

 

 

UPDATE:

Okazuje się że zestrzelony samolot zaginał w Afganistanie w ostatnim tygodniu :)

hłe hłe...

www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/8934451/Drone-shot-down-over-Iran-lost-over-Afghanistan-last-week.html

To tak jak w podstawówce:

-gdzie masz wypracowanie

-nie mam, pies mi pogryzł

 :)

KOMENTARZE

 • U.S. Begins Pulling Drones From Pakistan Air Base
  Z bazy Drones w Shamsi , konsekwecja nalotu który zabil 24 Pakistańskich żołnierzy . Relacje US I pakistany są w tej chwili na bardzo niskim poziomie . Iran dzięki temu konsoliduje ten region przeciw NATO i Ameryce.
 • Re: IRAN: RQ-170 zestrzelony
  "fala informacji nt. zestrzelenia przez wojska Irackie statku RQ-170"

  irackie? ;)
 • @pomidorowa
  "Po agencjach informacyjnych przechodzi właśnie fala informacji nt. zestrzelenia przez wojska Irackie statku RQ-170 należącego do sił USA."

  Przez wojska IRACKIE czy IRAŃSKIE? Wiem że dla niektórych to żadna różnica, ale jednak jest :) Warto poprawić A może sam spadł i teraz następuje przypisanie sukcesu. I czy to akurat ta supernowoczesna maszyna? Zakładając że tak i maszyna ma być w niezłym stanie do tego... to teraz ekipy Rosji, Chin już nad nim ostro pracują... Takie wpadki mogą posunąć technologie potencjalnych przeciwników USA o dekadę, dwie do przodu w rok. Poza tym dane dla wywiadu zawarte w pamięciach komputerów, oprogramowaniu stałym choćby. Mnóstwo danych, pewnie nie zdążą ich już obrobić, wojna do roku? A może do paru tygodni, miesięcy. Wiele wskazuje na EURO2012. Jakaś prowokacja, terroryzm "perski" i riposta. Standard.

  I teraz liczne pytania. Czym go wykryli, namierzyli, jak zestrzelili, krążą już plotki o cyberataku, albo impulsie coby zabawki za bardzo nie "porysować" ;) Wojna coraz bliżej. Macają możliwości Iranu, może wysłali wersję zubożoną na stracenie i... podpuchę dezinformacyjną, słowem specjalnie dali go zestrzelić, przejąć.

  Mimo wszystko dla dobra Izraela celem pierwszym wydaje się być SYRIA, oraz jak zwykle inni wokół i w środku Izraela-Palestyny, a później na deser wielka wojna z Iranem ze skromnym początkiem w postaci operacji powietrznych, służb specjalnych, agentury.
 • kawałek wiadomości z teheranu
  http://globalmilitaryreview.blogspot.com/2011/12/iran-shots-down-rq-170-sentinel-is.html
 • @Wiktor Smol
  poprawione...
  w PAP by mnie nie zatrudnili
  :)
 • @Marek Kajdas @ All
  No to, na chwilę przed wojną, trochę /wisielczego w tej sytuacji/ humoru:

  Rozmawiają dwie blondynki. "Ty" - mówi jedna - "To jak się właściwie mówi: Iran czy Irak?"
 • Pogadajmy o takich samolotach dla naszego lotnictwa za 100 lat...
  Po pierwsze to nie jest dedykowana maszyna zwiadowcza, ale uniwersalna i na oko widać że potencjalnie wypaśnie w pełni bojowa, a wersja rozpoznawcza będzie, jest jedną z wielu. To za wielka kolubryna na zwiad, zwiadowca powinien być mały i zwiewny nawet ze sklejki. Zatem dla naszego lotnictwa postuluję do zwiadu zupełnie inną filozofię i raczej naśladowanie ptaków, nawet owadów. W dronie wielkości szerszenia, ważki w XXI wieku można zmieścić solidnego zwiadowca o niezwykłych możliwościach, a taki kolos to zupełnie inna bajka. Ma wchodzić w rolę rozpoznania satelitarnego? Po co? Inna sprawa że my nie mamy satelitów i to jest BUL, a Niemcy mają. To ci miratworcy, satelity do obrony kraju? Raczę żartować. Siebie nie szpiegują, tworzą mapy dla swoich wojsk żeby operować nawet małymi oddziałami poza głównymi drogami, nawet w ogóle poza drogami. To się da zrobić dla czołgów, terenowych pojazdów typ Rosomak i lżejszych.

  I tak zapewne jest to wersja pomniejszona maszyny bojowej, która powinna zabierać nawet jak bombowiec ze 20 ton rakiet, bomb. Takie nowe B2 znacznie tańsze. Bomby i rakiety muszą znowu być coraz cięższe, bo wraca się do budowli umocnionych, podziemnych. Tylko w III RP jest proces odwrotny, a hangary dla F16 wartości 5 mld dolarów (cały program) buduje się nie jak w Chinach ze 100 metrów pod skałami, ale z blachy falistej, teren oświetlony żeby ślepy nawet trafił niekierowaną bombą. Oczywiste jest jak skończy nasze lotnictwo w razie wojny - zobaczymy swoje samoloty płonące jeszcze na ziemi.

  Osobiście postawiłbym na lotnictwo które może obyć się bez pasów jakości autostrady jak F16. Takich delikatnych, drogich maszyn nam nie trza. Idea walki manewrowej jest infantylna. Sztuka jest uzbroić cokolwiek latającego i naziemne, nawodne system OPL w takie rakiety żeby zestrzelić cele możliwie z dużej odległości. Zatem bardzo podoba mi się filozofia systemów sowieckich S300-S400 i rakiety powietrze-powietrze dalekiego, średniego zasięgu. Takimi uzbroić śmigłowce i możemy się bronić startując z zamaskowanych, zabezpieczonych miejsc. Także samoloty pionowego startu i lądowania, bądź skróconego, polowego jak dawniej. Jest tyle dróg, kiedyś były to pasy w startowe, ale w III RP coraz mniej się o tym myśli o ile W OGÓLE. To zdrada w oczywisty sposób. Każda droga powinna mieć w miarę możliwości odcinki na pasy startowe, lądowiska. Niekiedy można tak przebudować prymitywną drogę gminną, pretekstem może być przeznaczenie na sporty motorowe itd żeby było uzasadnienie wiarygodne.

  Polska jest gorzej przygotowana do wojny niż w czasach upadającej I RP. Za to winni i zdrajcy muszą odpowiedzieć. Przyda się przywrócenie kary śmierci. Będzie dosyć kandydatów, także wśród wojskowych do spotkania z plutonem egzekucyjnym, chyba że sprawę rozwiąże taki w porę wg wiadomego kodeksu honorowego. Zdrajca też miewa swój honor zdrajcy, agenta - namierzony może się przyznać i niejako zapłacić za winę głową. To w Polsce spotka się z jakimś uznaniem. Tylko dlaczego nikt sobie z watażków PRL nie strzelił w łeb? Acz byli tacy co kilka razy strzelali sobie w brzuch, plecy. Wot harakiri.

  Klicha na początek czeka TS i najwyższy wymiar kary. I dlatego wybijcie sobie z głowy że PiS wygra, albo inna siła w demokratyczny sposób. To niemożliwe, oni przekroczyli dawno Rubikon, nie cofną się. Wybory są cyrkiem, teatrem, uspokajającym zaworem bezpieczeństwa, podobnie jak manify patriotyczne. Kości zostały rzucone. Teraz z nimi trzeba INACZEJ pogadać. Ulica, nowy 1980 ale tym razem naprawdę oddolnie i z konkretnymi celami adekwatnymi do obecnej sytuacji. Bunt narodowy jest nieunikniony i wszyscy o tym wiemy, pozostaje pytanie KIEDY, JAK, KTO zacznie. Jak to się będzie rozwijało, co dalej, kto wygra... a Polska musi wygrać nawet jeżeli nasze pokolenie chwilowo przegra parę bitew.
 • Pudel Obama służy Żydom jak trza ...
  http://www.youtube.com/watch?v=q3_B1tjAACA&feature=player_embedded#
 • @pomidorowa
  W PAP, tam dopiero strzelają babole

  Pozdrawiam :)
 • @Marek Kajdas
  Marek Kajdas:
  "...Polska jest gorzej przygotowana do wojny niż w czasach upadającej I RP.
  Za to winni i zdrajcy muszą odpowiedzieć. Przyda się przywrócenie kary
  śmierci. Będzie dosyć kandydatów, także wśród wojskowych do spotkania
  z plutonem egzekucyjnym, chyba że sprawę rozwiąże taki w porę wg
  wiadomego kodeksu honorowego..... "
  ----------------------------------------------------
  Odp.:
  SLUSZNIE !!!


  Marek Kajdas:
  "....I dlatego wybijcie sobie z głowy że PiS wygra, albo
  inna siła w demokratyczny sposób. To niemożliwe, oni
  przekroczyli dawno Rubikon,
  nie cofną się. Wybory są cyrkiem, teatrem, uspokajającym
  zaworem bezpieczeństwa, podobnie jak manify patriotyczne.
  Kości zostały rzucone. Teraz z nimi trzeba INACZEJ pogadać..."
  ----------------------------------------------------
  Odp.:
  SŁUSZNIE!!
  żadna mafijna hunta jeszcze nigdy władzy dobrowolnie
  nie oddała a gebelsowskie propagandowe pranie mózgów
  milionom Polaków, oszustwa wyborcze, zdrada stanu
  i morderstwa polityczne to dla nich chleb powszedni.

  W sposób demokratyczny Polacy władzy nie zdobędą.
  I trzeba się śpieszyć bo reżim już panikuje i stara się
  szybko zlikwidować Państwo Polskie aby uchronić
  własne tyłki, których im będzie już wkrótce strzec
  bundeswera.
 • BRAVO IRAN
  ABY TAK DALEJ
 • Czy tam aby nie trwa już wojna?
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/kolejna_iraska_baza,p1435151271
 • @Łażący Łazarz
  do adminów juz wiadomość poszła.
  Brak odpowiedzi.

  Mam nadzieje że zdziwienie to nie wszystko co da się z ty zrobić.
 • @policjant łapówkarz
  wiedz że, wpisy niezwiązane z notką kasuję
 • @Antoni1
  podobno to nie pierwsza maszyna tego typu która wpadła w ręce Iranu.
  Wcześniej mogli zestrzelić a teraz opracowali technologię przejęcia i bezpiecznego wylądowania.
  Oczywiście nie sami..
 • @KOSSOBOR
  Iraq ;-)

  Ukłony
 • @pomidorowa
  "Oczywiście nie sami.."

  Oooootóż to! I to powinno studzić agresorów, podobnie jak podziemne instalacje właściwie nie do zniszczenia nalotami, zatem wojna lądowa... a Persów jest baaaardzo duuużo i poczują jak sądzę patriotyzm choćby nie wiem co myśleli o aktualnej władzy. Iran to klasyczny przykład państwa które chce awansować do rangi nieruszalnego mocarstwa atomowego, do takiego status quo. Nie atakuję nikogo, ale nie dam się bezkarnie zaatakować i zniszczyć NIKOMU. Taka zasada. Nam też powinna przyświecać i kiedyś tak było. II RP jednak solidnie się Niemcom odgryzła i to nie tylko w samym 1939, ale przez całą wojnę na całym świecie.

  Przejęcie samolotu w sposób hackerski, to normalnie temat byłby (jest?) nr 1 na długo! To byłaby totalna kompromitacja USA i Izraela, przecież oni także mają dostęp do każdej technologii z USA. Izrael nie może mieć tysiąca samolotów i wielu tysięcy pilotów do nich, ale może mieć taką flotyllę dronów bojowych. I... w chwili krytycznej zmieniają właściciela w powietrzu...

  Takie będą wojny kiedyś. Rozum kontra rozum. Słaby, a mądrzejszy może wygrać! Każdy dron musi być sterowany i tu zawsze będzie słaby punkt. Sztuczna inteligencja, samodzielność? Nie żartujmy, zawsze będzie jakiś "drut" do sterowania w opcji.
 • @Marek Kajdas
  "Przejęcie samolotu w sposób hackerski, to normalnie temat byłby (jest?) nr 1 na długo!"
  Toć to właśnie pierwsza rzecz.:p Do tego szkoda strzelać. Przejąć dość ciężko, ale zakłócić, żeby się zwalił, to nawet mikrofalówką na korbę da radę.:)
  Te, łapówkarz, ile Ci trzeba dać, żebyś sobie wszył esperal i zapisał na kurs ogłady?:)
 • @Jasiek
  ;) Wiesz, jestem byłą blondynką...
 • @Jancio
  A ja go słyszałam, gdy był wyrzut kawałów o blondynkach i uznałam ten dowcip za najlepszy z serii.
 • @KOSSOBOR
  No to jest mi łyso... przepraszam.
  Kłaniam się nisko.
 • @Amicus52
  Wojna Światowa? Czy to będzie wyglądać jak ruskie kontra reszta świata? Ktoś będzie chciał im pomóc? Raczej wszyscy mogą na niej coś ugrać. I może właśnie o to chodzi. Jak Pan to widzi? Ja obstawiałbym, że ruscy się jednak nie wychylą.
  Pozdrawiam.
 • @Amicus52
  Waszmości taki zorientowany a maluczkiemu Jaśkowi nie odpowiada. Szybciej!
 • @pomidorowa
  Pięć gwiazdek - gorąco pozdrawiam :-)
 • @Marek Kajdas
  "II RP jednak solidnie się Niemcom odgryzła i to nie tylko w samym 1939, ale przez całą wojnę na całym świecie."

  Aż chce się krzyczeć "jeszcze jeden!" Ale im ciągle mało... ale to żywotne.
  Pozdrawiam.
 • Niewidzialny RQ 170
  Jak się okazuje Amerykanie nadmiernie wychwalają swoje zabawki, za które słono płacą ich podatnicy. A więc "niewidzialny" stał się całkiem widzialnym!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY